KUTU HARF

Nedir?

Kutu harf tabelalar çok çeşitli malzemelerle üretilen, firmaların isim ve logolarını Router ve Lazer olarak bilinen cihazlarla keserek harf şekline getirilen uygulamalardır. Işıklı ve ışıksız kutu harfler, işletmelerin kendilerini daha görünür kılmak ve marka bilinirliklerini arttırmak amacıyla özellikle mağaza cephelerine monte ettirdikleri estetik reklam ürünleridir.

Nasıl Yapılır?

Kutu harf diye tanımladığımız reklam ürünleri ana hatları ile ve projenizin durumuna zel olarak ışıklı veya ışıksız olarak üretilmektedir. Projenize ilişkin yapılan ilk adım, yerinizde projeye ilişkin etüt çalışmasının yapılmasıdır. Fiziki etüt sonrası, profesyonel grafik ekibimiz tarafından projeyi yaptıracağınız cephenin durumuna, firma konseptinize ve logonuza uygun bir tasarım hazırlanmaktadır. Tasarım sonrası onayınıza istinaden projeniz üretime alınmaktadır. Üretimimiz teknolojik makine parkurumuzda uzun yıllardır tecrübe kazanmış deneyimli çalışanlarımız tarafından üretilmektedir. Üretimi biten projeniz kalite kontrol sürecini takiben özenle paketlenmekte ve profesyonel montaj ekibimiz tarafından tüm Türkiye’de montajı yapılmak üzere yola ıkarılmaktadır.

Kutu harf projeleriniz direkt ya da endirekt olarak zemine montaj yapılabileceği gibi projenin özelliklerine bağlı olarak kompozit kasa, ahşap kasa ve kutu profil üzerine de toplanabilmekte ve montajı cephenize ya da maazanızda belirlemiş olduğunuz yere yapılabilmektedir.

Neden Tercih Edilir?

Kutu Harf Tabelalar işletme ismini en iyi tanıtan ürnüdür. Bu çalışmalar, açk ve kapal ortamlarda çok rahat kullanılırlar ve genelde büyük boylarda yapıldıkları için müşteriyi direk etkilerler. Birçok çeşidi olan bu reklam mecraları zarif duruşları ile birçok firmanın tercihidir. Firmanın renklerini ve logosunu ok iyi ifade eder. İnsanların yoğun olduğu yerlerde bile markanın fark edilmesini sağlar. Canlı renklerle yapılan tasarımlar şirketinizin reklamını yapacak ömre sahiptirler.

Neden Tercih Edilir?
A-IŞIKLI KUTU HARF

a- Pleksi Işıklı Kutu Harf
Pleksi Nedir?

Tabela sektörü her geçen gün biraz daha gelişmekte ve büyük gelişmelere ev sahipliği yapmaktadır. Tabi tüm bu değişimde farklılaşan tabela çeşitliliği sektre büyük bir avantaj sağlıyor. Bu avantaj sağlayan çeşitlerden biri de pleksi kutu harf tabelalarıdır. Birçok kez önünüze çıkan pleksi, marka ve ürünü ön planda tutmak amacı ile stant, ünite, tabela üretimlerinde kullanılan bir malzemedir. Aynı zamanda mağaza ilerinde, fiyat ve ürün tanıtımlarında, maaza cephelerinde, reklam alanlarında da kullanılır. Hafif ve dayanıklı olma özellikleri sayesinde çok fazla tercih edilir.

Pleksiler renkli veya renksiz eşitlere sahip bir plastik malzemedir. Tüm bu zellikleri sayesinde saydam veya yarı saydam olarak da işlenerek kullanılabilir. Pleksiler yapıları gereği kolay işlenir, kesilir ve istenilen şekle sokulabilir. Üstelik pleksinin hafif yapısı sayesinde üretilen ürünler de hafif ve kullanılı olmaktadr. Bu tarz tabelalar sadece ııklı üretilmektedir. Ön yüzeyleri ve yanak kısmları pleksiden üretilse de alt kısmında alüminyum tava veya dekota kullanılır. Led aydnlatma ile ışıklandırılan bu tarz tabelalar, eğer doğru bir şekilde üretilmez ise gölge sorunu ile karşılaşabilir.

Neden Tercih Edilir?

Günümüzde en çok gördüünüz tabela çeşidi olarak birçok işletmenin dış duvarlarında ve hatta iç mekanlarında yerlerini alıyorlar. Işıkl üretilebilecek olan bu tabela çeşitleri, üretildikleri malzemelere göre paslanmaz özellikler de göstererek uzun ömürlü ve dayanıklı bir ürün haline geliyor. Pleksi harf tabelalar, hızlı üretimi ile öne ıkmasının yanı sıra tasarmlarında istenilen her şeyin yapılabilmesi ile de beğenileri topluyor.

b- Alüminyum Işklı Kutu Harf

En çok tercih edilen kutu harf tabela çeşitlerinden olan Alüminyum kutu harf, üretildiği malzeme sayesinde paslanmazlık özelliği taşımaktadır. Hem ışıklı hem de ışıksz olarak üretilmektedir. Bu tarzdaki tabelalar alt kısmı 2 mm ve yanak kısımları 1,5 mmden az olmamak şartı ile üretilmelidir. Üretiminde silikon ile suya dayanıklılığı desteklenmektedir. Fırın boya veya alüminyum astar üzeri akrilik boya kullanılarak üretimi doru yapılmış ise bu tarzdaki kutu harfler uzunca bir süre dayanmaktadır.

c- Galvaniz sac Iıklı Kutu Harf

Galvaniz sac, metalin korozyona uğramasının önüne geçmek amacı ile “Çinko” ile kaplanmış halidir. Galvaniz sac kutu harf, tüm ıslak ve nemli zeminlere monte edilebilir. Çünkü yapısındaki galvaniz, tüm olumsuzluklar ile baş edebilen ve bu olumsuzlukların sacın yüzeyinde oluşturduğu baskıyı ortadan kaldıran bir sac sistemidir. Tek dezavantajı alüminyum ve pleksi kutu harflere göre ağırlığının fazla olması nedeniyle çok büyük harflerde kullanılması tercih edilmez. Ayrıca zaman içerisinde oksitlenme meydana gelmektedir. (kutu harf tabelaya cevir herşeyi veya tabelayı kaldır sadece kutu harf yap)

d- Krom Işıklı Kutu Harf

Bu bakımdan çoğu müşteri tarafından tercih edilmektedir. Oldukça kullanışlıdır. Günümüzn en görsel, en şık duran, en modern ve en nezih tabela modeli olan krom kutu harf tabela ürünleri uzun ömürlü kullanıma sahip olarak dizayn edilmektedir. Bu malzemeler her trlü iklim şartına dayanıkldır. Krom kutu harf tabela da bunun bir eşididir. İstenilen yazı boyutuna ve istenilen byüklüğe göre yapılmaktadır. Kutu harfler müşterilerin istekleri doğrultusunda ışıklı veya ışksız uygulanabilmektedir. (bunu yücelt)

Çeitleri Nelerdir?

 • Gümüş Krom Işıklı Kutu Harf
 • Gold Krom Işıklı Kutu Harf
 • Bronz Krom Işıklı Kutu Harf
 • Bakır Krom Işıkl Kutu Harf
 • NOT: HER MADDE İİN PUAN VER. RENK SEÇENEĞİ, DAYANIKLILIK, AIRLIK, IŞIKLI, ŞIKLIK, HAM MADDE, TERCİH EDİLME, maliyet, iç mekanda dış mekanda, led markası

  e- Fileli Pleksi Kutu Harf

  Bu eşit ise ışıklı kutu harf çeşidi olarak sayılır. Ön yüzeyine lazer makinasında file konulur ve yanak kısımlarında krom malzemesi kullanılır. Alt kısmında ise dekota kullanlmaktadır. Led aydnlatma ile ışıklandırılan bu çeşit, özellikle gece olmak üzere her daim belirgin bir görünüm sağlar.

  eşitleri Nelerdir?

  - Krom Fileli Pleksi Kutu Harf

 • Gmüş Krom Fileli Pleksi Kutu Harf
 • Gold Krom Fileli Pleksi Kutu Harf
 • Bronz Krom Fileli Pleksi Kutu Harf
 • Bakr Krom Fileli Pleksi Kutu Harf
 • - Alüminyum Fileli Pleksi Kutu Harf

  - Sac-Galvanis Fileli Pleksi Kutu Harf

  B- IŞIKSIZ KUTU HARF

  a- Strafor Işksız Kutu Harf

  Bu kutu harf çeşidi de ışıksız olarak üretilir cnc ve router sayesinde kesilerek boyama işleminden geçer. Özellikle uzak mesafelerden grünmesini istediğiniz tabelalarda bu çeşit tercih edilebilir. Iıksız üretildiği için aydnlatma ihtiyacını önüne eklenebilecek spot aydınlatma sistemi ile karşılanabilir. (en alta at cok gereksizmiş)

  b- Dekota Harf Kesim

  Bu kutu harf tabela çeşidi sadece ışıksız olarak üretilmektedir. Ancak dekota, malzemesinden dolayı dış ortama uygun bir ürün değildir. Güne üzerinde oldukça hasar verici etkiler bırakabilir. Sararma ve deformasyon nedeniyle dekota tipi kutu harf tabelaların iç mekanlarda kullanılması daha sağlıklı olacaktır.