Cephe giydirme firmaları tam olarak tanıtan ve fark edilmesini sağlayan en önemli reklam trlerinden biridir. Firmanızın bulunduğu binanın tamamen kaplanması veya belirlediğiniz ölçülerde kaplanması şeklinde talep edilir. Dış cephe kaplama ürünleri kullanarak sizler için en uygun olan uzun ömürlü bir reklam kanalı oluşturulur. Cephe giydirme binaların duvar, cam gibi tüm uygulanabilir yüzeyleri için özel olarak tasarlanmıştır. Cephe giydirme direkt olarak tüketiciye görnürlüğü kesin olan bir reklam çalşmasıdır.
KOMPOZİT CEPHE GİYDİRME (KOMPOZİT PANEL KAPLAMA)

Nedir?

Tutuşmaz özelliğe sahip olan, yangına dayanıklı malzeme ile yapılan kaplama işlemine kompozit cephe giydirme(kompozit panel kaplama) denir. Kompozit panel kaplamaları mimarinin genel yapısına uygun olarak özel ölçülerde üretilmektedir. Farklı renk ve dokuları ile eşitlenmektedir, ısı yalıtmı gibi pek çok özellik sunar. Kompozit paneller, polietilen adı verilen özel bir maddenin iki yüzeyinin de levhalarla kaplanması sonucu oluşur.

Kompozit Panel Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Kompozit paneller hafif olması ile bilinirler. Aynı zamanda, sağlamdırlar ve uzun yllar kullanılabilirler. Kompozit panellerin diğer özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Esnek olması nedeni ile kolay şekil verilmesi
  • Isı ve ses yalıtımı sağlaması
  • Korozyona karşı direnci
  • Darbelere ve doğa şartlarına dayanıkllığı
  • Kolay temizlenmesi
  • Kompozit Panel Kaplama Nasıl Yapılır?

    Kompozit paneller öncelikle plakalar halinde gelirler. Kompozit plakaların standart üretim boyutu 1250mmx3200 mm şeklindedir. Kompozit paneller, kurulum aamasında da pek çok yararlar sağlar. Firmamz aracılığı ile paneller ambalajlı olarak sunulmaktadır. Panellerin renkli kısımları ise taşıma esnasnda zarar görmeyecek şekilde kaplanmaktadır. Bu sayede, montaj anına kadar kompozit panellerin zarar görmemesi garantilenir.